Pomysł budowy portalu budowlanego skupiającego producentów z branży budowlanej w jednym miejscu narodził się w naszych głowach dość dawno. Pracując oraz obracając się na co dzień w branży budowlanej, brakowało nam źródła wiedzy o produktach budowlanych. Najbardziej rzetelnym źródłem wiedzy okazywały się strony producentów — oprócz specjalistycznych opisów można na nich znaleźć certyfikaty, dokumentacje techniczne oraz wiele pomocnych informacji o produkcie. Niestety nie każdy producent ma te wszystkie informacje dostępne w sieci, nie mówiąc już o dystrybutorach. Czasy się zmieniają, Internet jest nieodzownym źródłem wszelkiej wiedzy, a zakupy przez Internet to dziś prawie norma.

Przed rozpoczęciem projektu, przeanalizowaliśmy rynek e-commerce w dziedzinie budownictwa. Okazało się, że jest to dość ciężki rynek ze względu na charakter branży. Sklepy internetowe, które istnieją w sieci, najczęściej skupiają się na produktach łatwo zbywalnych, prostych w sprzedaży. Jest również część wyspecjalizowanych serwisów oferujących wiele produktów z jednej określonej branży. Nie sposób znaleźć serwisu, w którym będziemy mieli możliwość przeglądania, pozyskiwania wiedzy oraz zakupu spośród setek tysięcy produktów z wielu branż. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to głównie związane z ogromnymi kosztami wdrożenia takiego serwisu.

Po dokładnym przeanalizowaniu rynku e-commerce przyszedł czas na definiowanie celów oraz tworzenie planu projektu. Stworzyliśmy więc grupę projektową składającą się z ludzi doświadczonych zarówno w branży budowlanej, jak i e-commerce. Nie łatwo jest stworzyć zgrany i kreatywny zespół ludzi. Nam się jednak to udało i już w czerwcu planujemy zacząć prace projektowe.