Rok 2016 to czas rozpoczęcia prac związanych z tworzeniem portalu budowlanego. Wcześniejsze zebranie informacji biznesowych, ustalenie celów firmy, stworzenie specyfikacji platformy pozwoliło nam swobodnie rozpocząć budowę portalu. Pracę rozpoczęliśmy od spotkania z wybraną firmą wdrożeniową, przekazania istotnych informacji oraz usystematyzowania terminowości.  Po stronie naszego zespołu wdrożeniowego znalazły się sprawy związane z kontrolowaniem budowy platformy, tworzeniem contentu, opracowaniem funkcjonalności nowych modułów, budową wizerunku w sieci.

Początek roku 2016 to również czas tworzenia działów w firmie. Osoby związane z wdrożeniem oraz budową portalu zostały przydzielone do działu IT. Powstał również dział obsługi klienta, którego głównym zadaniem w pierwszym etapie projektowym jest pozyskiwanie producentów oraz dystrybutorów. W tym czasie rozpoczęły się pierwsze prace związane z przygotowaniem produktów do zaimplementowania.

Nie można również zapomnieć o kwestii związanej z zakupem urządzeń dedykowanych dla naszej platformy – czyli tabletów. Ten temat również wymaga odpowiedniego podejście ponieważ urządzenia te mają być dostosowane do naszych wymagań. Kwestia stworzenia odpowiedniej specyfikacji i konfiguracji urządzenia to nie lada wyzwanie. Odnalezienie odpowiedniej firmy/ fabryki która wykonana dla nas tablety to również bardzo ważny krok do realizacji zamierzonych celów. Jak wszyscy wiemy rynek urządzeń mobilnych jest ogromny, dlatego proces wyboru odpowiedniego urządzenia na pewno trochę potrwa. Biorąc pod uwagę ogromną ilość tych urządzeń – odpowiedni wybór firmy/fabryki to bardzo istotna sprawa. Urządzenia dedykowane mają być dostarczane przez naszych przedstawicieli handlowych bezpośrednio do sklepów, składów budowlanych, sklepów branżowych. Dodatkowo nasi przedstawiciele będą prowadzić szkolenia dla pracowników z obsługi platformy budowlanej Global System.