Prostota obsługi i wyszukiwania produktów

Prostota obsługi i wyszukiwania produktów

Prostota i intuicyjność – istotne elementy dobrej platformy zakupowej

Dziś każda aplikacja dąży do jak najprostszej obsługi, przejrzystości i intuicyjności. Spełnienie tych elementów pozwala w sposób prosty i przyjemny korzystać z oprogramowania. Platformy webowe z racji swojego wszechstronnego zastosowania, możliwości korzystania z nich na różnych urządzeniach, wymagają specjalnego podejścia, które pozwoli każdemu użytkownikowi na bezproblemowe korzystanie z nich.

W procesie projektowania platformy wzięliśmy pod uwagę takie elementy jak:

  • oprogramowanie powinno być atrakcyjne dla użytkownika
  • nie powinno sprawiać trudności w użytkowaniu
  • powinno być funkcjonalne, przejrzyste, ergonomiczne i użyteczne

Wyszukiwarka – czyli jeden z najważniejszych elementów na stronie, projektujemy z największą dbałością o szczegóły. Zależy nam na tym, by można było bez problemu wyszukiwać produkt – zarówno po nazwie, producencie, kodzie EAN, indeksie producenta. Ciekawym dodatkiem może być możliwość wyszukiwania produktów po kodzie kreskowym. W wielu przypadkach ta funkcjonalność przyspieszy i uprości proces składania zamówień.

Strona główna, karta produktu, karta kategorii, koszyk to również bardzo istotne elementy, które też muszą stać na wysokim poziomie użyteczności i funkcjonalności. Bardzo istotne jest dla nas, by te elementy były przejrzyste. W przypadku dużej ilości produktów nie możemy dopuścić do bałaganu, ponieważ spowoduje to brak chęci korzystania z aplikacji, co może przełożyć się na niskie obroty.

Proces projektowania użyteczności aplikacji i intuicyjnego interfejsu użytkownika to jeden z najważniejszych elementów tworzenia naszej aplikacji.